מסעדת צ'לו בירושלים

על מסעדת צ'לו בירושלים אמון כבר 14 שנה הבעלים והשף עדי כהן. צ'לו היא מסעדה בעלת תפריט איטלקי הכולל בתוכו בשרים, דגים, פירות ים, פסטות ועוד.

לעדי שורשים איטלקיים, ושמה של המסעדה לקוח מהשפה האיטלקית: צ'לו = שמיים, והשמיים יחד עם כלי הנגינה הנפלא הזה מעצבים את מוטו ואופי המסעדה: אופק ומרחבים מול מסגרת וחוקיות שפועלים על פיהם.

עדי גורס כי בתזמורת, הצ'לו נותן את הרקע. הוא אינו מתבלט אך כשצליליו אינם מתנגנים - חסרונו מורגש.

צ'לו קיימת כבר משנת 1992, והיא עומדת על תילה מאז, מבלי לעשות רוח וצלצולים.

התפריט של צ'לו עשיר ומגוון ובכל יום מוכנות עשר מנות הייחודיות לאותו היום. המסעדה מעוצבת בצורה נקייה ומוקפדת. המוזיקה המתנגנת ברקע, בהתאם לאופי ולשם המקום, היא קלאסית ונעימה והיא משרה רוגע ונינוחות על לקוחותיה הנאמנים.

 

 
 
מסעדת לה גוטה, המסעדה הצרפתיה הכשרה והותיקה בירושלים, ממוקמת בלב שכונת נחלת שבעה שבמרכז העיר – אחת השכונות הראשונות מחוץ לחומות. המסעדה נמצאת בתוך מבנה מיוחד המשלב מוטיבים מודרניים לצד מוטיבים קלאסיים וסגנון בניה ייחודי. המסעדה נמצאת בבעלות משפחת בן שמחון אשר גם מפעילה את המסעדה בפועל.
 
 
     
 
אם המשפחה היא גוטה בן שמחון, אשר את שמה נושאת המסעדה והיא השפית הראשית במטבח המסעדה. סגנון הבישול שלה מושפע רבות מהמטבח המרוקאי, עליו גדלה כילדה במרוקו בבית סבתה.
נסיונה עשיר בניהול המטבח הצרפתי לאורך שנים רבות של פעילות, זאת בנוסף לעבודתה המשותפת עם שפים ידועים כגון: שף מישל לורן, שף ז'אק שיבואה, שף ג'רארד בואייה הצרפתים.
 
 
     
 
לצידה מבשל בנה – גיא בן שמחון, אשר למד מאמו את סודות הבישול והשתלם אצל גדולי השפים בארץ ובעולם, כגון: שף שלום קדוש ממלון שרתון פלאז'ה, שף כריסטיאן דלוברייה ממסעדת לאס פינס בניו יורק, שף דניאל בולו ממסעדת דניאל בניו-יורק, שף מייקל גינור – האדסון ואלי בניו-יורק וכן בישל לצידם של שפים כגון מארק הברלין האלזסי, איגלס קורלי – איטליה, שף פול פרודהום – ניו אורלינס.
 
     
 
שני השפים של המסעדה, גוטה וגיא בן שמחון, השתתפו באירועים מרכזיים הקשורים בתרבות האוכל והבישול בארץ, כגון פסטיבל גולן וינטאז', פסטיבלי חוצות העיר ירושלים, ערבי שפים אורחים הן במסעדה והן במסעדות אחרות וכן אירוח אח"מים ואירועי השקות מותגים.
 
     
 
המסעדה מציעה לאורחיה בשעות הצהריים שתי הצעות עסקיות אנינות טעם ובשעות הערב, ניתן ליהנות מניחוחות מיוחדים וטעמים עשירים העולים מן המטבח של השפים גוטה וגיא בן שמחון.
האווירה הקסומה והביתית, השירות המקצועי, המפות הלבנות, הנרות בחלונות והמוסיקה הנעימה, מצטרפים לכדי ארוחה בלתי נשכחת
 
 

מסעדת פאשה

תתכוננו לחוויה קולינרית ייחודית שלא נראתה בירושלים מאז ימי התורכים...

בדרום מזרח תורכיה, במקום בו התורכים פוגשים את הכורדים וההרים פוגשים את השמים.
במקום בו מתמזגות תרבויות ומסורות מרתקות ואקזוטיות, נוצרים גם מאכלים מיוחדים במינם...

מסעדת פאשה ממוקמת בירושלים באזור מסחר, אך היא בולטת בזכות הייחודיות יוצאת הדופן שלה, מסעדה תורכית ביתית עם אוכל אותנטי משובח מבית סבתא. הסבתא העבירה לבניה את סוד המאכלים המסורתיים ומשם התגלגל הרעיון לפתוח מסעדה. מקור השם פאשה בשפה התורכית הינו תואר של כבוד. המסעדה היא תורכית אורפלית - עיר מדרום מזרח תורכיה על גבול חלב, משם הגיעו ההורים של הבעלים. המאכלים התורכיים, מושפעים מהמטבח הסורי (חלבי). כל האוכל נעשה במקום ונאפה על הטאבון, ממש כמו פעם בימים עברו. סוד הקסם של הבישולים התורכיים מקורו גם בתבלינים הייחודיים לעדה, שמעניקים טעם אותנטי כמו אשכולות סומק, מארד תורכי - תערובת תבלינים.

המקום מעוצב בסגנון תורכי מעודן ונקי, עם קשתות ונישות, מוסיף לאווירה הקסומה, כמו גם המוסיקה התורכית המקורית המלווה את הסועדים. הצוות לבוש בצורה אחידה, כמו גם הטבחים והמלצרים, מה שמוסיף לקסם התורכי של המקום.